Hlavní navigace

12 tipů pro zatraktivnění vašeho online profilu - 6. díl

19. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © Jürgen Fälchle - Fotolia.com
Pokud se právě poohlížíte po novém zaměstnání, nezapomeňte na svůj online profil. Ten se dnes stává velmi důležitou součástí vaší identity. V tomto článku se dozvíte, jak si svůj profil vylepšit, abyste potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi utkvěli v oku.

Ať chcete či nechcete, je vaše digitální identita tím, co zajímá většinu vašich budoucích zaměstnavatelů či personalistů. Ti totiž stále častěji vyhledávají informace právě na internetu. Pokud se tedy právě nacházíte v situaci, kdy přemýšlíte nad změnou zaměstnání či zaměstnání hledáte, pak vězte, že řada expertů doporučuje, abyste svoji digitální identitu v žádném případě nepodceňovali. Budoucího zaměstnavatele či personalistu mohou ta správná slova, fotografie či údaje v sociálních sítích buď zaujmout, anebo naopak odradit.

Přinášíme vám proto 12 tipů, které vám pomohou vyplnit váš online profil vším potřebným k tomu, abyste obstáli na dnešním velmi konkurenčním prostředí na trhu práce. Na konci seriálu pak na vás čeká ještě jeden tip navíc jako bonus.

 

1. díl článku: Vyberte správný název pozice

2. díl článku: Používejte správnou e-mailovou adresu, uvádějte u profesionálního profilu i telefonní čísla

3. díl článku: Intenzivně využívejte sociální služby

4. díl článku: Nepropadejte falešnému pozlátku jménem Facebook, uvědomte si důležitost vaší fotografie

5. díl článku: Vytvořte si svůj profesionální profil

 

ICTZ23

8) Pořiďte si vlastní doménu

Adam Hoffarber říká, že to první, co zaměstnavatel či personalista udělá, je, že zadá vaše jméno do internetového vyhledávače a pokud zjistí, že máte vlastní doménu, pak určitě při pozdějším rozhodování získáte navrch spoustu bodů. Navíc tvrdí, že mít vlastní doménu není nic tak finančně náročného a navíc to poukazuje na vaši technickou vyspělost. Vaše vlastní doména vám přitom poslouží i jako vizuální prvek, kde můžete naplno představit svou osobnost a své silné stránky, můžete zde ukázat svoji fotografii a také něco, co byste nikdy do žádného jiného textu o sobě neuvedli.

Co ale dělat, pokud se jmenujete Jan Novák a doména s vaším jménem je obsazená? Pak nezbývá, než zapojit fantazii a kreativitu, říká Adam Hoffarber. Můžete zkusit dát do názvu domény své jméno a příjmení oddělené rozdělovníkem (například „adam-hoffarber.com“), nebo přidat do názvu domény svoji specializaci (například „adam-hoffarber-personalista.com“). Existuje řada registrátorů domén, kteří vám zaregistrují doménu už za několik málo korun. Zkuste například regzone.czactive24.cz či xnet.cz. Správcem domény CZ je pak sdružení CZ.NIC.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).