Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 8.díl

Sdílet

 Autor: © Victoria - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

3. díl článku: Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

4. díl článku: Používání internetových stránek bez registrace nových uživatelských účtů

5. díl článku: Blokování vyskakovacích oken a navíc i vtíravých reklam

6. díl článku: Pamatování hesel

7. díl článku: Uložení obrázku, na který nelze klepnout

 

Obnovení omylem zavřené záložky

Často se uživatelům stává, že když se snaží co nejrychleji uzavřít co nejvíce záložek neustálým klepáním na ikonku křížku, jednoduše jich zavřou příliš mnoho a poté chtějí znovu otevřít takto omylem zavřenou záložku.

Pokud se v této situaci právě nacházíte, v Internet Exploreru klepněte pravým tlačítkem na aktivní záložku a z místní nabídky vyberte položku Znovu otevřít zavřenou. Další možnost spočívá v použití klávesové zkratky Ctrl-Shift-T, která zobrazí naposledy zavřenou záložku. K požadované záložce se takto můžete dostat opakovaným stiskem této klávesové zkratky.

Ve Firefoxu se přesuňte do nabídky Historie à Naposledy zavřené panely a vyhledejte tu záložku, kterou jste omylem zavřeli. Můžete také použít klávesovou zkratku Ctrl-Shift-T.

Radsomware

V internetovém prohlížeči Chrome pak klepněte pravým tlačítkem myši na proužek záložky a z místní nabídky vyberte položku Znovu otevřít zavřenou kartu. Můžete rovněž použít i klávesovou zkratku Ctrl-Shift-T.

V internetovém prohlížeči Safari pak stiskněte klávesovou zkratku Ctrl-Z. Tato kombinace kláves vám otevře záložku, kterou jste otevřeli naposledy. K vámi požadované záložce se pak dostanete opět opakovaným stiskem této klávesové zkratky.