Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 3.díl

Sdílet

 Autor: © HaywireMedia - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

 

Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

Přiznejte si, že se někdy dostanete do takového stavu, že se vám nechce hýbat rukou přes celý stůl, abyste uchopili a táhli myší -- proč tedy nezkusit kupříkladu otevřít novou záložku namísto myší pomocí klávesové zkratky? Podívejte se na několik níže uvedených klávesových zkratek, které vám dokáží zvýšit produktivitu práce s internetovým prohlížečem!

Správa záložek a oken

Ctrl-T: Otevření nové záložky

Ctrl-N: Otevření nového okna

Ctrl-W: Zavření aktuální záložky

F5: Obnovení aktuální internetové stránky

Ctrl-L: Zvýraznění panelu Adresa

Ctrl a +: Přiblížení

Ctrl a -: Oddálení

Ctrl-0: Návrat k výchozímu nastavení lupy

Navigace

Alt-šipka vlevo: O stránku zpět

Alt-šipka vpravo: O stránku vpřed

Mezerník: Posun o jednu obrazovku dolů

Home: Přesun na začátek internetové stránky

skoleni

End: Přesun na konec internetové stránky

Další možností je ovládat internetový prohlížeč pouze myší. Stačí, když si stáhnete zdarma dostupný doplněk pro příslušný internetový prohlížeč Internet Explorer, Firefox, Chrome či Safari.