Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 2.díl

Sdílet

 Autor: © mostafa fawzy - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

 

Synchronizace oblíbených položek

Synchronizování oblíbených položek je až neuvěřitelně primitivní, a to všechno díky zdarma dostupnému nástroji pro synchronizaci s názvem Xmarks (dříve byl dostupný pod názvem FoxMarks). Utilita ukládá vaše oblíbené položky do cloudu, takže se k nim dostanete z libovolného počítače. Dokonce si můžete vytvořit různé profily oblíbených položek, například profil Doma či profil Práce.

Xmarks

Nástroj Xmarks dokáže synchronizovat oblíbené položky v internetovém prohlížeči v různých internetových prohlížečích a v různých počítačích.

 

skoleni

Nástroj Xmarks je třeba nejprve stáhnout a nainstalovat (utilita spolupracuje s internetovými prohlížeči Internet Explorer, Firefox, Chrome a Safari). Pokud spustíte program Xmarks poprvé a nemáte vytvořený žádný uživatelský účet nebo nemáte v cloudu uloženy žádné oblíbené položky, budete vyzváni k tomu, abyste si uživatelský účet vytvořili a synchronizovali oblíbené položky z počítače.

Pokud však již máte uživatelský účet zřízený a instalujete nástroj Xmarks na nový počítač, budete vyzváni k tomu, abyste synchronizovali své oblíbené položky z uživatelského profilu. Máte-li oblíbené položky, které chcete uložit na svůj počítač (včetně oblíbených položek z vašeho profilu na cloudu), pak se ujistěte, že nástroj Xmarks nejprve provedl synchronizaci spojením místních oblíbených položek s oblíbenými položkami na serveru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).