Hlavní navigace

10 tipů, které vám pomohou lépe se vyznat v prohlížeči - 10. díl

Sdílet

 Autor: © pressmaster - Fotolia.com
Je úplně jedno, zda pro surfování na internetu používáte Internet Explorer, Chrome, Safari či Firefox, protože v tomto článku najdete tipy, triky a doplňky, které vám pohyb na internetu usnadní a zefektivní ve všech případech.

Dostal vás váš internetový prohlížeč na kolena? Už vás nebaví neustále zápasit s programy pro surfování na internetu, jako je třeba Internet Explorer, Chrome, Firefox či Safari?

Všechny vaše problémy, s nimiž se můžete při práci s internetovým prohlížečem setkat, samozřejmě nemůžeme vyřešit v jednom článku. To ale neznamená, že vám nemůžeme poradit několik rychlých a jednoduchých tipů pro ty nejběžnější problémy, s nimiž se setkávají uživatelé nejčastěji. V tomto seriálu se tak dozvíte, jak najít chybějící panel Adresa, jak synchronizovat oblíbené položky na více zařízeních, udržovat hesla takříkajíc po ruce, ale přitom je mít v bezpečí, či jak uložit obrázky, které zdánlivě nejdou uložit.

 

1. díl článku: Vyhledání chybějícího panelu Adresa (nebo jiných panelů nástrojů)

2. díl článku: Synchronizace oblíbených položek

3. díl článku: Naučte se užitečné klávesové zkratky a gesta myší

4. díl článku: Používání internetových stránek bez registrace nových uživatelských účtů

5. díl článku: Blokování vyskakovacích oken a navíc i vtíravých reklam

6. díl článku: Pamatování hesel

7. díl článku: Uložení obrázku, na který nelze klepnout

8. díl článku: Obnovení omylem zavřené záložky

9. díl článku: Tiskněte jen to, co potřebujete

 

Mějte pod kontrolou všechny vámi používané sociální sítě

Je poměrně obtížné zvládat všechny sociální sítě, když je jich tolik. Dokážete si představit, jak aktualizovat svůj stav na LinkedIn, sdělit svým přátelům na Google+ svůj nejnovější úlovek na vyhledávači StumbleUpon a sledovat video, které jste před hodinou umístili na YouTube pomocí funkce chatu na Facebooku, když všechno to představuje mít otevřeno spoustu záložek? Odpovědí jsou tzv. agregátory sociálních sítí.

Yoono představuje doplněk pro internetový prohlížeč, který funguje s internetovými prohlížeči Firefox a Chrome. Yoono se připojí ke všem vašim sítím, včetně Facebooku, Flickru, FourSquare, LinkedIn, MySpace, Twitter, YouTube a dokonce i k chatu AIM a umístí je v okně internetového prohlížeče do obrovského postranního panelu. Na vás už jen je, abyste v postranním panelu kontrolovali, kteří z vašich přátel na všemožných sítích jsou právě aktivní.

MIF21

Pokud vás ani tak nezajímá, co vaši přátelé právě dělají, ale chcete mít možnost současného sdílení ve víceru sítí, pak zkuste Ping.fm. Díky nástroji Ping.fm můžete z okna internetového prohlížeče zasílat příspěvky do několika sociálních sítí současně. Stačí se jen přihlásit, přidat sociální sítě do rozhraní Ping.fm a odeslat příspěvek.

A konečně pokud vás zajímají nové internetové prohlížeče, pak určitě vyzkoušejte RockMelt. Tento internetový prohlížeč pro sociální sítě nabízí několik postranních panelů, kam se dodávají aktualizace stavu, poznámky z Twitteru a další vymoženosti sociálních sítí.