Hlavní navigace

10 tipů a triků pro upomínky Google Keep - 3.díl

22. 10. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Využijte potenciál Google Keep na maximum!

Předcházející díl

 

Google Keep pravděpodobně patří mezi nejpodceňovanější ze všech služeb, které firma Google nabízí. Přitom to není jen místo, kde si můžete zapisovat své myšlenky – je to rovněž nástroj k propojení služeb Dokumenty, Kalendář, Fotky a dalších služeb Googlu – nástroj, který jste stejně jako většina ostatních uživatelů už dlouho postrádali. Na následujících řádcích naleznete 10 tipů a triků, díky kterým budete moci využít potenciál Google Keep  skutečně na maximum.

Spolupracujte s kamarádem nebo s kolegou

Většina vašich poznámek v Google Keep  bude pravděpodobně pouze pro vás, nicméně je velmi snadné ke spolupráci přizvat kohokoliv jiného. Ze všeho nejdříve je třeba v přehledu nastavení, které se nachází v postranním panelu, zapnout sdílení. Stačí, když ve spodní části obrazovky v okamžiku, kdy jste v režimu poznámky, jednoduše klepnete na ikonku v podobě tří teček, která představuje nabídku možností aplikace, a z přehledu možností vyberete položku Spolupracovník. Následně budete moci vybrat z adresáře kohokoliv, s nímž budete chtít na svojí poznámce spolupracovat, a to v prostředí aplikace Google Keep. Kdykoliv pak dojde k úpravě poznámky, budete upozornění (a obráceně).

K jakékoliv poznámce můžete přizvat spolupracovníka – stačí, když povolíte v nastavení aplikace sdílení poznámky

Nainstalujte si rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome

Do aplikace Google Keep  se můžete přihlásit z prostředí libovolného internetového prohlížeče, nicméně pouze rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome vám umožní použít jej jako digitální zámek. Rozšíření můžete stáhnout internetového obchodu Google. Po jeho instalaci se vám vedle panelu Adresa zobrazí drobná ikonka aplikace Keep , která vám poskytne přímý odkaz k vašemu účtu. Díky tomu budete moci při pohybu na Internetu v prostředí Google Chrome ukládat adresy URL, fotografie, text a samozřejmě si rovněž budete moci dělat poznámky.

Uspořádejte si své poznámky za použití štítků, barev a špendlíků

Pokud si vytváříte větší množství poznámek, pak zanedlouho bude vaše domovská obrazovka aplikace Google Keep zaneřáděná podobně jako poštovní schránka. Nicméně podobně jako u Gmailu můžete i v Google Keep jednotlivé poznámky velmi snadno třídit. Pokud na poznámku dlouze klepnete, zobrazí se vám vzápětí zobrazí řada možností, která vám usnadní pozdější vyhledání příslušných poznámek, včetně například možností jejich obarvení, připnutí do horní části seznamu, popřípadě možnost použít vlastní štítky.

Obarvení a štítky – to vše vám pomůže uspořádat vaše poznámky

webcast

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).