Hlavní navigace

10 tajných tipů pro efektivnější práci v Excelu - 2.díl

5. 2. 2012

Sdílet

 Autor: © baurka - Fotolia.com
Excel ve své nové verzi obsahuje celou řadu skvělých nástrojů, bohužel uživatelé většinu z nich běžně nevyužívají, protože je spousta funkcí v Excelu 2010 skryta.

Chtěli byste do buňky v Excelu umístit text rozkládající se na více řádcích? Možná nevíte, že to jde, stačí totiž použít správnou klávesovou zkratku. Potřebujete formátování jedné tabulky použít i pro tabulky jiné nebo vytisknout na jeden list papíru obsah několika listů? V tomto článku vám nástroje šetřící vás čas při práci v Excelu nejen ukážeme, ale prozradíme vám i to, kde je najdete a jak je používat, aby vaše práce v Excelu byla co možná nejefektivnější.

 

1. díl článku: Vkládání dalších řádků textu do buňky

 

2) Rychlé vkládání hodnot do buněk

Co uděláte, když potřebujete něco rychle vypočítat - například sečíst hodnoty ve dvou buňkách? Namísto vytváření a následného psaní vzorce klepněte do první buňky, poté stiskněte klávesu Ctrl a zároveň klepněte na druhou buňku. Při standardním nastavení se ve stavovém řádku, který se nachází ve spodní části okna Excelu, zobrazí součet hodnot umístěných v označených buňkách (hodnota Součet).

Ve stavovém řádku však najdete i výsledky dalších výpočetních operací. Stačí, když klepnete pravým tlačítkem myši na stavový řádek a vyberete si, které výsledky početních operací se mají zobrazit. Kromě položky Součet zde najdete i položku Průměr, Počet, Počet buněk s číselnými hodnotami (počet buněk, které obsahují nějaké číslo), Minimum a Maximum.

skoleni

Excel 2010

Potřebujete co nejrychleji zjistit výsledky početních operací prováděných na vybraných buňkách? Pak čtěte obsah stavového řádku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).