Hlavní navigace

10 alternativ k aplikacím chybějícím ve Windows 8 – 7. díl

11. 2. 2013

Sdílet

 Autor: (c) Andres Rodriguez
V dnešním díle našeho seriálu věnovaného nejlepším alternativám pro prostředí Windows 8 vám představíme nástroj Latermark, který slouží k uložení a následnému čtení článků.

Máte-li na svém počítači nainstalovaný operační systém Windows 8, pak jste pravděpodobně již zkusili podívat se na internetové tržiště aplikací s názvem Windows Store. V současné době je tam nabídka více než pestrá. Po podrobnějším prozkoumání ale bohužel zjistíte, že ty nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikace ve verzi pro nové rozhraní Windows 8 tam prostě nejsou, ale naštěstí se dá najít celá řada alternativ. Pojďte se podívat na ty nejvydařenější!

 

1. díl – Zoufale nedostatečný výběr aplikací si vyžaduje nestandardní prostředky

2. díl – Aplikace Lidé

3. díl – MINE pro Facebook

4. díl – PrimeTube

5. díl – Movie Guide

6. dílG Maps

 

Latermark

Na tabletech se dobře čte, ať už odpočíváte na gauči nebo ať sedíte v kavárně. Toto čtení se vám snaží ještě více usnadnit služby typu Pocket (dříve Read It Later) či Instapaper, protože vám umožňují uložit ty nejzajímavější články, na něž během brouzdání na internetu narazíte, na později. Bohužel ani jedna služba zatím nenabízí žádnou aplikaci pro Windows 8, to však v žádném případě neznamená, že přijdete o možnost těšit se na přečtení zajímavého článku třeba někdy večer.

Nástroj Latermark se integruje s vaším účtem služby Pocket a vámi uložené články vám poskytuje v prostředí, které se dá ovládat dotykem a které je optimalizováno pro čtení. Jedná se o prostředí, jež je ideální pro čtení na tabletu a dokonce i pro čtení na běžném monitoru. Dozajista vás potěší už jen tím, že při jeho použití nebudete muset při čtení luštit malá písmenka na internetové stránce.

Přesto tento jinak skvělý program má jednu stinnou stránku – nedokáže totiž automaticky synchronizovat články pro čtení offline, a to i přesto, že jsou články, které v programu otevřete, uloženy v takové podobě, která je vhodná pro čtení článků i bez internetového připojení.

MIF21

Latermark 

V příštím díle vám představíme naprosto univerzální nástroj pro chatování s názvem IM+, který podporuje naprostou většinu chatovacích sítí.