Hlavní navigace

10 alternativ k aplikacím chybějícím ve Windows 8 – 5. díl

6. 2. 2013

Sdílet

 Autor: (c) Nmedia - Fotolia.com
Patříte-li mezi milovníky filmového umění, pak vám určitě něco říká zkratka IMDB. Právě s touto databází pracuje program Movie Guide, jejž vám představíme v dnešním díle.

Máte-li na svém počítači nainstalovaný operační systém Windows 8, pak jste pravděpodobně již zkusili podívat se na internetové tržiště aplikací s názvem Windows Store. V současné době je tam nabídka více než pestrá. Po podrobnějším prozkoumání ale bohužel zjistíte, že ty nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikace ve verzi pro nové rozhraní Windows 8 tam prostě nejsou, ale naštěstí se dá najít celá řada alternativ. Pojďte se podívat na ty nejvydařenější!

 

1. díl – Zoufale nedostatečný výběr aplikací si vyžaduje nestandardní prostředky

2. díl – Aplikace Lidé

3. díl – MINE pro Facebook

4. dílPrimeTube

 

Movie Guide

Movie Guide nahrazuje IMDB, které je ve Windows 8 označováno zkratkou M.I.A. Jedná se o aplikaci, která vám umožní procházet filmy a sledovat filmové upoutávky. Přitom samotný výběr je možné omezit na aktuálně promítané filmy, starší klasiku či filmové novinky.

Movie Guide při prvním spuštění může vypadat, jako by byl na samotný obsah poměrně chudý, ale nenechte se mýlit. Nyní obsahuje velmi bohatou databázi, v níž se nachází 69 000 titulů a spousta herců i hereček. My osobně tuto databázi s oblibou využíváme při vyhledávání filmů. Svůj oblíbený film najdete s pomocí funkce Hledat, která se nachází na panelu Šém – ve výsledcích vyhledávání se zobrazí seznam podobných filmů. Nebo můžete klepnout na jméno režiséra, čímž zobrazíte seznam dalších filmů, které natočil. Poté, co naleznete film, který budete chtít vidět, si jej můžete přidat do seznamu, takže jej nebudete muset příště hledat.

MIF21

Movie Guide 

Pokud často cestujete, určitě uvítáte nějakou schopnou aplikaci pro práci s mapami. Jednou z těch nejpovedenějších je program G Maps, jímž se budeme zabývat v následujícím díle.