Hlavní navigace

10 alternativ k aplikacím chybějícím ve Windows 8 – 4. díl

5. 2. 2013

Sdílet

 Autor: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com
V dnešním díle seriálu se podíváme na program pro práci s jednou nejpoužívanějších internetových služeb – známý YouTube a představíme vám vskutku vydařenou aplikaci pro práci s ním – program PrimeTube.

Máte-li na svém počítači nainstalovaný operační systém Windows 8, pak jste pravděpodobně již zkusili podívat se na internetové tržiště aplikací s názvem Windows Store. V současné době je tam nabídka více než pestrá. Po podrobnějším prozkoumání ale bohužel zjistíte, že ty nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikace ve verzi pro nové rozhraní Windows 8 tam prostě nejsou, ale naštěstí se dá najít celá řada alternativ. Pojďte se podívat na ty nejvydařenější!

 

1. dílZoufale nedostatečný výběr aplikací si vyžaduje nestandardní prostředky

2. dílAplikace Lidé

3. dílMINE pro Facebook

PrimeTube

YouTube sice v Internet Exploreru 10 funguje naprosto bez problémů, nicméně pokud raději pro tuto službu používáte speciální aplikace, pak si určitě nainstalujte program PrimeTube. Tato aplikace totiž poskytuje pro YouTube rozhraní, které do prostředí Windows 8 naprosto dokonale zapadne a zároveň vám umožní procházet obsah YouTube v soudobém dlaždicovitém pojetí.

PrimeTube rozhodně není jen pouhým přehrávačem obsahu na YouTube. Umožní vám kupříkladu přihlásit se do vašeho účtu na YouTube a sledovat, zda některý z vašich oblíbených uživatelů neumístil na YouTube nové video, dále můžete spravovat svoje vlastní seznamy pro přehrávání videí či komentovat jednotlivá videa. PrimeTube zároveň dokáže spuštěná videa přehrávat i na pozadí, což je funkce, kterou Internet Explorer rozhodně nemá. Jedná se o dokonalý nástroj pro přehrávání videa obsahujícího hudbu či mluvené slovo.

MIF21

 PrimeTube 

Pokud vám něco říká zkratka IMDB, pak určitě vezmete zavděk aplikací Movie Guide, jež vám umožní vyhledávat a následně procházet informacemi o filmech, které vás zajímají. A právě tento program bude předmětem zájmu příštího dílu.