Hlavní navigace

10 alternativ k aplikacím chybějícím ve Windows 8 – 2. díl

3. 2. 2013

Sdílet

 Autor: (c) arrow - Fotolia.com
V dnešním díle našeho seriálu vám představíme aplikaci Lidé, která je standardní součástí nových Windows 8. Jedná se o zatím nejlepší aplikaci pro používání služby Twitter.

Máte-li na svém počítači nainstalovaný operační systém Windows 8, pak jste pravděpodobně již zkusili podívat se na internetové tržiště aplikací s názvem Windows Store. V současné době je tam nabídka více než pestrá. Po podrobnějším prozkoumání ale bohužel zjistíte, že ty nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikace ve verzi pro nové rozhraní Windows 8 tam prostě nejsou, ale naštěstí se dá najít celá řada alternativ. Pojďte se podívat na ty nejvydařenější!

 

1. dílZoufale nedostatečný výběr aplikací si vyžaduje nestandardní prostředky

 

Aplikace Lidé

Vývojářům třetí strany se sice povedlo pro Windows 8 naprogramovat několik klientů pro používání služby Twitter, nicméně ve skutečnosti není použitelný ani jeden. Každou takovou aplikaci totiž může používat maximálně 100 000 uživatelů, což je omezení, které používá Twitter právě u klientů třetích stran. Aplikace vyvinuté pro Windows 8, které s touto službou pracují, již tohoto limitu dosáhly – a není se co divit, když oficiální klient pro službu Twitter ve verzi pro Windows 8 ještě není k dispozici.

Pokud tedy nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří se dokázali mezi oněch 100 000 uživatelů kupříkladu aplikací Metrotwit či Tweetro vejít, pak nejlepším řešením bude pro vás použití aplikace Lidé, která je standardní součástí Windows 8. Ani zdaleka se nejedná o nejlepšího klienta pro službu Twitter, nicméně když nic jiného, tak vám umožní odesílat či číst tweety.

Jinak co se týče aplikace Tweetro, tak ta se nedávno po krátké přestávce opět objevila ve Windows Store, nicméně nyní je placená – stojí 9,99 USD, což je docela dost, zejména když si uvědomíte, že uvedení oficiální aplikace pro službu Twitter je během příštích měsíců doslova na spadnutí.

MIF21

Aplikace Lidé 

V následujícím díle seriálu se budeme zabývat aplikací pro práci se sociální sítí Facebook s názvem MINE. Patří mezi ty nejvydařenější, a tak určitě neuškodí, pokud se s ní seznámíte blíže.