Hlavní navigace

Zyxel představuje malé powerline adaptéry s rychlostí až 500 Mbit/s

20. 9. 2012

Sdílet

ZyXEL tento měsíc uvedl na trh svůj první model řady ethernetových adaptérů Mini Powerline, a sice model PLA4201, který podporuje rychlost až 500 Mbit/s. Společnost tak reaguje na stále větší poptávku po zařízeních typu powerline pro přenos dat po elektrických rozvodech.

Adaptér PLA4201 využívá technologii IEEE1901 500Mbit/s, která zaručuje až o 60 % vyšší spolehlivost při streamování HD dat ve srovnání s technologií HomePlug AV 200Mbit/s Powerline. PLA4201 si dle výrobce např. snadno poradí s více streamy současně – je možné zároveň hrát několik her, streamovat multimediální data a surfovat po internetu.

PLA4201 podporuje technologii Advanced QoS (Quality of Service), která umožňuje nastavit prioritu dat podle typu (např. online hraní, sledování videa nebo VoIP). Nastavení zabezpečení je rovněž snadné – stačí zasunout dvojici adaptérů do zásuvek a stisknout tlačítko WPS na obou adaptérech a přístroje okamžitě naváží spolehlivou a zabezpečenou komunikaci. Přenos dat je chráněn 128bitovým šifrováním AES (Advanced Encryption Security).

Zyxel Powerline PLA4201

PLA4201 má ekologickou konstrukci, která snižuje energetické ztráty až o 88 %. Když je ethernetový link neaktivní po dobu 60 sekund, adaptér automaticky aktivuje úsporný režim s příkonem pouze 0,5 W.

Powerline adaptéry jsou možnou variantou pro domácí prostředí, kde z nějakých důvodů není praktické instalovat kabelovou síťovou infrastrukturu. Místo nových kabelů stačí využít existující elektrické rozvody - k připojení k internetu pak stačí dostupná elektrická zásuvka.

 

Zdroj: TZ Zyxel

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).