Hlavní navigace

Zvrat ve sporu Samsung vs. Apple - Galaxy Tab 10.1 se opět smí prodávat

2. 10. 2012

Sdílet

Patentová bitva technologických gigantů Apple a Samsung zdaleka není dokonána a zřejmě lze očekávat ještě mnohé peripetie, které zahýbají jazýčkem pomyslných soudních vah. Posledním milníkem v patentovém sporu bylo včerejší rozhodnutí amerického soudu zrušit zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1 na území USA. Zařízení, které Samsung představil na loňském ročníku barcelonského veletrhu MWC, muselo být z amerických prodejních pultů staženo na konci června letošního roku poté, co Americký okresní soud pro severní obvod Kalifornie shledal, že zařízení porušuje jeden z patentů Applu týkající se designérského zpracování.

Proti rozsudku se Samsung pochopitelně odvolal, což se společnosti, jak vidno, vyplatilo. Ačkoliv bylo odvolání původně zamítnuto, Federální odvolací soud se rozhodl jihokorejskému výrobci vyhovět. Galaxy Tab 10.1 se již dávno nepohybuje na aktuální technologické špičce, nicméně se blíží období svátků vánočních, kdy lidé předvádějí svou pravou kupní sílu, a absence tabletu na policích prodejen elektroniky by mohla pro Samsung znamenat nezanedbatelnou ztrátu zisku.

Soudní spor společností Apple a Samsung vyvrcholil v srpnu, kdy po zhruba měsíčním procesu soud rozhodl v neprospěch Samsungu, který musí Applu uhradit odškodnění ve výši 1,05 miliardy dolarů. Applu však zřejmě bylo jedno vítězství málo a přilil olej do ohně novými žalobami a požadavky na zákaz prodeje dalších produktů Samsungu.

Další slyšení obou společností je americkým soudem naplánováno na 6. prosince 2012.

 

Zdroj: Engadget.comGizmodo.co.uk

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).