Hlavní navigace

Zvažuje Apple odstranění zdířky na sluchátka i na MacBooku?

15. 9. 2016

Sdílet

Spekulace o tomto kroku už předtím kolovaly po celém internetu. Dost fanoušků to ovšem i tak naštvalo. Apple si přesto myslí, že to byla správná volba – a že by se stejné „inovace“ mohl dočkat i MacBook Pro.

Portál MacRumors byl první, který si všiml, že Apple rozesílá dotazníky uživatelům MacBooku Pro, kde se jich ptá na různé funkce, které jsou k dispozici na jejich laptopu. Otázkou, o které se mluví nejvíce, je tato: „Používáte někdy na svém MacBooku Pro s Retina displejem zdířku na sluchátka?“

V další otázce se Apple ptá, jak jsou uživatelé spokojeni s životností baterie svého notebooku, jak často používají konkrétní porty či jakou metodu používají k nahrávání fotografií z digitálního fotoaparátu na MacBook.

Očekává se, že Apple vydá inovovanou sérii MacBook Pro v průběhu října. Uniklé snímky šasi přístroje naznačují, že bude disponovat 3,5mm slotem na sluchátka a čtyřmi porty USB typu C, ale bude mu chybět slot na SD karty, HDMI port, USB typu A a MagSafe.

Předpokládáme-li pravost obrázků, pak to vypadá, že by mohlo nějakou dobu trvat, než se Apple rozhodne, že by MacBook měl jít ve šlépějích iPhonu a zbavit se 50letého 3,5mm konektoru. Jak dlouhou dobu to bude, to bude záviset na odpovědích získaných v průzkumu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).