Hlavní navigace

ZTE vydá nový tablet s procesorem Nvidia Tegra 3

Sdílet

Jiří Paleček 30. 9. 2011

Společnost ZTE informace o novém tabletu zveřejnila na technologickém veletrhu, který tento týden probíhá v Pekingu. Tablet s názvem T98 poběží na operačním systému Android 3.2 a bude opatřen sedmipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Dále bude mít zařízení 1GB paměti RAM, 16GB interní paměti a dva fotoaparáty - pětimegapixelový vzadu a dvoumegapixelový vepředu. Další informace odmítla mluvčí ZTE uvést, avšak dodala, že Nvidia bližší informace zveřejní na konci října.

Procesor Tegra 3 s kódovým označením "Kal-El" má pět jader, díky kterým šetří zařízení energii. Například během nenáročných činností, jako je surfování po internetu nebo poslouchání hudby, procesor využívá pouze čtyři jádra na místo pěti. Nvidia ukázala prototyp tabletu s procesorem Tegra 3 v květnu na veletrhu Computex.

Mezi další tablety, které ZTE plánuje vydat, patří zařízení s názvem Light Tab 3S, které by se na evropském trhu mělo objevit koncem roku. Tablet je opatřen dual-core procesorem o frekvenci 1.2GHz, 10palcovým displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 1GB RAM, 4GB místa na disku a poběží na platformě Android 3.2.

 

Úvodní foto: ©Cybrain - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?