Hlavní navigace

ZTE chystá dva nové smartphony s Androidem 4.0 a podporou LTE sítí

Sdílet

Michale Kan 21. 2. 2012

První zástupce nesoucí označení PF200 je vybaven dvoujádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz a 4,3palcovým dotykovým displejem s rozlišením 960 x 540 pixelů. Dále nabídne zadní 8Mpx kameru a přední kameru se schopností natáčet Full HD video. Hlavní předností telefonu je podpora rychlých sítí LTE a také UMTS a GSM. Výrobce telefon rovněž obohatil o podporu technologie pro bezdrátovou komunikaci na krátkou vzdálenost NFC, díky níž lze zařízení používat například jako elektronickou peněženku.

zte pf200

Druhou novinkou, již čínský výrobce ZTE plánuje na barcelonském veletrhu představit, je smartphone N910, který svým vzhledem i specifikacemi velmi připomíná zařízení PF200. Mezi jeho hlavními hardwarovými specifikacemi bychom našli 1,2GHz dvoujádrový procesor, 4,3palcový dotykový displej s rozlišením 800 x 400 px, 5Mpx zadní kameru a přední kameru schopnou natáčet Full HD video. Stejně jako dražší smartphonu PF200 podporuje i N910 sítě LTE, dále pak umí komunikovat skrze CDMA a EVDO. Dle výrobce tedy tento model evropskou sít GSM zřejmě podporovat nebude.

zte n910

Společnost ZTE se stále rozhoduje, kdy a ve kterých zemích započne s prodejem obou zařízení. Zveřejněna byla pouze vágní informace říkající, že se smartphony objeví na trhu do několika měsíců.

Našli jste v článku chybu?