Hlavní navigace

Zrušený Surface Mini od Microsoftu unikl na snímcích

2. 7. 2017

Sdílet

Ten měl údajně disponovat osmipalcovým displejem a byl ve vývoji více než rok, přesto se však nakonec na trh nedostal. Namísto něj jsme se dočkali modelu Surface Pro 3 v plné velikosti.

Zdroje v té době uváděly, že Surface Mini byl na poslední chvíli zrušen přímo šéfem Microsoftu Satyou Nadellou a viceprezidentem Stephenem Elopem, protože měli pocit, že se „dostatečně neliší“ od konkurence.

Nyní po více než třech letech unikly na internet fotografie tohoto „mytického“ zařízení.

Portálu Windows Central se toto zařízení podařilo získat k „testu“. Tablet je poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 800 s 1 GB RAM a grafikou Adreno 330, měl mít 8palcový displej s rozlišením 1 440 x 1 080 pixelů, 32 GB lokálního úložiště, slot na microSD karty, jack na sluchátka, microUSB port po nabíjení a dvoupásmovou Wi-Fi.

Kromě toho měl obsahovat pero Surface Pen a integrovaný obal a stojánek v jednom. K dispozici neměl být Type Cover ani žádné podobné příslušenství s klávesnicí, neboť toto zařízení mělo být využíváno pouze k dotykovému ovládání.

V roce 2014, kdy mělo přijít do prodeje, byly tablety velice populární; postupně však jejich popularita začala klesat s tím, jak do jejich segmentu začaly stále více „fušovat“ smartphony. Jediným segmentem tabletů, kterému se dosud daří, jsou větší konvertibilní zařízení s klávesnicí.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).