Hlavní navigace

Změny ve vedení společnosti Twitter, novým CEO bude Dick Costolo

6. 10. 2010

Sdílet

Novým CEO společnosti Twitter, jež je celosvětově známa právě díky provozu stejnojmenné populární sociální sítě, by se měl stát COO (ředitel akciové společnosti) Dick Costolo. Během minulého roku Dick Costolo úspěšně vykonával pozici lídra v oblasti návrhů a provádění procedur přímo souvisejících s příjmy společnosti a nyní mu Evan Williams s čistým svědomím, jak sám uvádí na oficiálním blogu Twitteru, přenechává svou pozici výkonného ředitele.

„Ze všeho nejvíce mě naplňuje řízení směru, kterým by se měl náš produkt ubírat. Tvoření je mojí vášní a nikdy jsem necítil větší nadšení a optimismus v tom, co se chystáme vybudovat“, komentoval své záměry Evan Williams.

Před dvěma roky, kdy Evan Williams nastoupil do pozice CEO, měla společnost Twitter pouhých 20 zaměstnanců. Dnes se personál rozrostl až na 300 pracovníků, čemuž odpovídá rovněž vzrůstající popularita této sociální sítě, neboť ještě před dvěma léty přispívalo svými komentáři v průměru 1,25 milionu uživatelů denně, kdežto dnes se může Twitter pochlubit až 90 miliony zveřejněnými „tweety“ každý den. Pro dovršení řeči čísel už jen poznamenáme, že za poslední dva roky se původní 3 miliony registrovaných uživatelů rozrostly na současných 165 milionů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).