Hlavní navigace

Závislost na displejích je problém rodičů i jejich dětí

Sdílet

Pavel Kreuziger 23. 8. 2018

Průzkum Pew Research Center realizovaný ve Spojených státech ukázal, že 51 procent teenagerů si myslí, že jejich rodič či jiný zákonný zástupce bývá často nebo někdy roztěkaný kvůli telefonu ve chvíli, kdy se s nimi chtějí jejich děti bavit.

Jako problém to přitom vidí i rodiče – 36 procent z nich přiznalo, že tráví příliš mnoho času na svých telefonech. Navíc 15 procent rodičů si myslí, že kvůli svému telefonu se často přestává soustředit na práci – což je téměř dvojnásobek oproti 8 procentům dospívajících, které podle jejich slov telefony vyrušují ve škole.

Celých 54 procent dotázaných dospívajících pak řeklo, že na svých telefonech tráví příliš mnoho času. Pro srovnání – 41 procent jich uznalo, že tráví příliš mnoho času na sociálních médií, a pouze 26 procent mělo pocit, že investují příliš mnoho času do hraní videoher.

Asi 22 procent teenagerů má za to, že hraním netráví dost času, zatímco zhruba čtyři z 10 dospívajících mají pocit, že hraním her a používáním sociálních médií tráví času tak akorát.

Pozitivní je, že podle Pew omezilo používání mobilních telefonů 52 procent dotázaných, zatímco 57 procent jich omezuje čas trávený na sociálních médiích a 58 procent podniklo opatření k tomu, aby omezilo množství času tráveného hraním videoher.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?