Hlavní navigace

Zapomeňte na nízkou cenu tabletu Surface od Microsoftu, stát může až 800 dolarů

Sdílet

Jan Bednařík 20. 9. 2012

Necelé dva měsíce po odhalení nového tabletu Surface začaly zahraniční servery s odkazem na zdroj blízký společnosti Microsoft spekulovat o tom, že by mohla být novinka běžící na poslední verzi Windows 8 (respektive Windows RT) zpoplatněna pouhými 199 dolary. Ačkoliv se později nechal šéf společnosti Lenovo slyšet, že bude jeho společnost prodávat tablety s Windows RT o 200 až 300 dolarů levněji, doposud veřejnost stále věřila, že by mohl Microsoft opravdu přijít se vskutku agresivní cenovou politikou.

Ačkoli nebyla zatím cena očekávaného zařízení oficiálně stanovena, CEO společnosti Microsoft Steve Ballmer v sobotním rozhovoru pro americký magazín The Seattle Times uvedl, že mohou uživatelé očekávat cenu v rozmezí 300 až 700 nebo 800 dolarů. „Vzhledem k současnému stavu trhu s počítači se bude cena tabletu pohybovat pravděpodobně mezi 300 a 700 nebo 800 dolary,“ odpověděl Steve Ballmer na otázku, zda bude soupeřit s konkurenčním tabletem iPad také pořizovací cenou.

Tablet Surface by měl na trh přijít společně s operačním systémem Windows 8 26. října. Podzim bude tedy pro Microsoft významným obdobím, neboť bude současně útočit na celou řadu tržních segmentů. Kromě operačního systému Windows 8 a Windows RT a tabletu Surface, se začnou na trhu objevovat smartphony běžící na mobilním OS Windows Phone 8, jako je například Nokia Lumia 920 nebo Samsung ATIV S.

 

Zdroj: Seattletimes.comTheverge.com

Našli jste v článku chybu?