Hlavní navigace

Youtube nabídne videohry a interaktivní videa

1. 1. 2010

Sdílet

Youtube nabídne videohry a interaktivní videa

Youtube se v poslední době zajímavě rozvíjí - především pak pro svého vlastníka, společnost Google. Uživatelé jsou pak k záplavě nejrůznějších reklam spíše kritičtější, ale většina chápe, že by dosud prodělečný projekt jinak nemohl přežít. Youtube se navíc neustále rozšiřuje o nějaké novinky. Nedávno se experimentovalo s trojrozměrným vysíláním, nyní se zdá, že Youtube do budoucna počítá s vymoženostmi digitálního vysílání.

Konkrétně se jedná o interaktivitu jednotlivých videí. Z nich by mohly vzniknout nejrůznější hry založené právě na videu a samozřejmě také videa, do kterých budou moci diváci zasahovat. Vyplývá to z názvu a popisu patentu, který si Google nechal nedávno zaregistrovat. Jmenuje se "Web-Based System For Generation Of Interactive Games Based On Digital Videos". Lze si představit, že diváci budou moct ovlivňovat jednání jednotlivých aktérů ve videu a získat tak ze sledování rozdílné zážitky.

Oficiální potvrzení interaktivity videí na Youtube zatím nebylo ze strany Google provedeno. Není tak jasné, kdy systém začne fungovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).