Hlavní navigace

Yahoo! ustupuje od zrušení bookmarkové služby Delicious

Sdílet

Martin Rippl 18. 12. 2010

V nepodepsané a úzkostlivé zprávě na blogu služby Delicious společnost uvádí: „Ne, Delicious nerušíme. I když jsme zjistili, že do portfolia Yahoo! tato služba strategicky nezapadá, věříme, že mimo naši společnost se pro Delicious nachází ideální domov, který by ji poskytl útočiště a potřebnou finanční podporu k tomu, aby se stala konkurence schopná.“

„Právě se nacházíme ve fázi zkoumání dostupných možností a jednáme se společnostmi,“ píše se ve zprávě dále. „O naše plány se s vámi podělíme hned, jak to bude možné.“ Když zvážíme, že se původní informace o možném zrušení služby Delicious spolu s průkopníkem fulltextových vyhledávačů Altavista dostaly na veřejnost díky uniklému snímku z prezentace, mohla by společnost dalším nepříjemným odhalením skutečně předejít.

Dalšími službami, kterým dle uniklého snímku hrozí zrušení, jsou u nás již méně známé služby Yahoo! Buzz, Yahoo! Bookmarks, Picks, AllTheWeb a MyBlogLog. Ke zmíněnému počínání společnost donutila nepříznivá situace na trhu internetových služeb, díky které má v Yahoo! přijít o své místo 650 zaměstnanců.

Našli jste v článku chybu?