Hlavní navigace

Xperia Nyphon bude prvním smarpthonem značky Sony

Sdílet

Jan Bednařík 14. 12. 2011

Společnost Sony se pravděpodobně v reakci na dlouhodobou ztrátu tržního podílu na poli mobilních zařízení rozhodla upustit od spolupráce se společností Ericsson a vydat se cestou vlastního vývoje mobilních produktů. Před necelými dvěma měsíci odkoupila podíl svého švédského partnera, čímž nabyla práva na veškeré technologie a know-how, jež Ericsson do společnosti vložil.

Nyní se na zahraničních zpravodajských serverech objevily fotografie nového smartphonu, který by měl představovat první mobilní zařízení, jež samostatná společnost Sony od dob započetí spolupráce s Ericssonem uvede. Telefon dle zvěstí nese označení Sony LT22, avšak měl by se prodávat pod marketingovým názvem Xperia Nyphon. Fotografie smartphonu si můžete prohlédnout například na neoficiálním blogu SEMC blog zaměřeném právě na produkty společnost Sony Ericsson.

SEMC blog současně uvádí některé předpokládané parametry telefonu, mezi nimiž figuruje především dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, 4palcový displej s rozlišením qHD, 1GB operační paměť RAM, 16GB interní paměť či 8MPx kamera. Xperia Nyphon by měl údajně běžet na operačním systému Google Android 2.3 Gingerbread, avšak později by se měl dočkat i upgradu na nejnovější verzi Ice Cream Sandwich.

Cena ani datum zahájení prodeje zatím nejsou oficiálně známy, avšak očekává se, že by se telefon mohl na prodejní pulty dostat v první polovině příštího roku.

Našli jste v článku chybu?