Hlavní navigace

Xbox One nebude přehrávat 3D Blu-ray. Nikomu to nevadí

Sdílet

Pavel Kreuziger 11. 11. 2013

Podle Microsoftu bude Xbox One v podstatě nepoužitelný do doby, než se uživatelům dostane povinná aktualizace ke „dni jedna“. To bude v pátek 22. listopadu. A dokonce ani tato důležitá záplata neposkytne konzoli schopnost přehrávat 3D Blu-ray filmy. Alespoň prozatím.

Na druhou stranu PlayStation 4 3D Blu-ray filmy po aktualizaci ke „dni jedna“ podporovat bude. Alespoň to vyplývá z informací webu Engadget. Nejnovější konzole od Sony se na trh dostane tento pátek, 15. listopadu.

Není příliš pravděpodobné, že by neschopnost nové konzole od Microsoftu přehrávat trojrozměrné filmy uživatelům příliš vadila. Zatímco byl třetí rozměr v roce 2010 hlavním a marketingově vděčným prvkem mnoha zařízení, v dnešní době po něm ani pes neštěkne.

Vezměte si například statistiky prodejů Blu-ray disků ve Spojených státech, které zveřejňuje Home Media magazine. Pouze devět z 20 nejprodávanějších Blu-ray disků se v zatím posledním zveřejněném týdnu dočkalo nějakých výraznějších prodejů v 3D verzi.

A z těchto devíti titulů byly prodeje 3D disků pouze zlomkem celkových prodejů. Nejprodávanějším Blu-ray filmem v prvním listopadovém týdnu byla „Univerzita pro příšerky“, nicméně ve třetím rozměru se prodalo celkem 5,54 procenta disků s tímto filmem.

A protože se 3D disky prodávají tak málo, nebude Microsoft za ignorování jejich existence u své nové konzole příliš pykat, a to i proto, že jde údajně jen o přechodnou záležitost.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?