Hlavní navigace

X2 představila iTablet s Windows, 250 GB diskem, USB porty a podporou flash

Sdílet

Adam Šoltys 6. 2. 2010

Nový iTablet poráží iPad v mnoha aspektech

Přes šílenství okolo představení iPadu bylo zřejmě mnoho uživatelů zklamáno zřejmými nedostatky, kterými nový tablet Applu trpí - malý disk, absence USB portů či podpory flash. To vše však má nově představený iTablet společnosti X2.

Výrobce laptopů X2 využil toho, že Apple nakonec pojmenoval svůj tablet jako iPad a ponechal tak značku iTablet volnou. X2 proto vytáhla ze svých zásob jeden z dřívějších návrhů na počítač s dotykovou obrazovkou, pojmenovala ho iTablet a představila veřejnosti. Na první pohled se nám zdá, že by tento koncept mohl slavit úspěch především díky tomu, že jde o skutečný plně funkční počítač,  který je vybaven stejně velkým dotykovým displejem jako iPad.

Čtěte také: Poznejte odvrácenou stranu iPadu

Nový iTablet bude pohánět pravděpodobně procesor Intel Atom o frekvenci 1.6 GHz, který umožní rozjet i operační systém Windows 7 či jednu z distribucí Linuxu. Mezi další výbavu iTabletu patří až 250 GB velký pevný disk, tři USB porty, WiFi karta a model Bluetooth. Jeho konektivita by tak měla být naprosto bezproblémová. Velkou výhodou oproti iPadu je podpora technologie flash.

iTablet má samozřejmě ale i nevýhody. Hlavní z nich je výdrž při provozu na baterie, která zřejmě nepřesáhne čtyři hodiny. Dalším problémem by mohla být cena, jež bude pravděpodobně ještě výrazně vyšší než v případě iPadu. Přesto podle nás iTablet nabízí velmi zajímavou alternativu k nedávno představenému iPadu.

Na trh se iTablet dostane letos v dubnu, tedy měsíc po iPadu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).