Hlavní navigace

WordPress, Joomla a Drupal k dispozici po jednom kliknutí

Sdílet

Karel Krutý 12. 4. 2011

Open-source  publikační systémy WordPress, Joomla a Drupal jsou nyní dostupné k  webhostingu u Active 24. Uvedené systémy je možné instalovat jediným kliknutím a následně je využívat ke tvorbě webových stránek. Každý zákazník Active 24 může u svého webhostingu využít novou službu Instalace jedním kliknutím, která provede instalaci publikačních systémů WordPress, Joomla a Drupal. Nová služba cílí na ty, kteří chtějí používat některý z výše uvedených systémů, ale nechtějí se zdržovat nebo nezvládnou jejich poměrně složitou instalaci.

Vše se ovládá on-line v administračním rozhraní. Podmínkou využití Instalace jedním kliknutím je objednání webhostingu, který splňuje parametry potřebné pro provoz uvedených redakčních systémů. Po spuštění služby dojde na  webhostingu (virtuálního serveru) k automatické instalaci vybraného redakčního systému. E-mailem je pak doručena zpráva s přístupovými údaji k administraci webových stránek. Poté se stačí přihlásit do administrace a začít vytvářet vlastní webové stránky.

Instalace jedním kliknutím výrazně ulehčuje práci všem, kteří chtějí využívat uvedená řešení. Je v souladu s celosvětovými trendy, kdy webová prezentace nevyžaduje hluboké technické znalosti a je dostupná pro každého. Nové blogy či webové stránky na redakčních systémech WordPress, Joomla a Drupal jsou tak dostupné i laickým uživatelům, pro které byla dříve jejich instalace nepřekonatelnou překážkou.


Našli jste v článku chybu?