Hlavní navigace

Windows Se7en ukradeny

Sdílet

Tomáš Šulc 30. 12. 2008

 

Původně chtěl Microsoft své nové Windows Se7en oficiálně poprvé představit světu na veletrhu CES 2008 v Los Angeles, kde měl ukázat jejich první ranou betaverzi. Stalo se však něco nečekaného a beta se ještě před představením dostala do rukou počítačovým pirátům. Ti samozřejmě ani okamžik neváhali a okamžitě ji začali šířit přes torrenty, ftp servery a služby pro sdílení souborů jako je Rapidshare.

Jedná se o Windows Se7en ve 32bitové edici build 7000, tedy úplně první betaverze, jejíž velikost činí 2,44 GB a jde o instalovatelný ISO image. Nemá však absolutně žádný smysl tyto nové Windows stahovat, natož je používat. Jak již bylo řečeno, jde o velmi ranou verzi tohoto systému, na níž Microsoft pouze testuje možnosti nového systému, který je v současné době ještě značně nestabilní a chybí mu spousta klíčových funkcí. Stejně tak pro tento systém neexistují žádné ovladače. Smyslem této akce je tedy za strany pirátů hlavně snaha „natřít to" Microsoftu.

Nových Windows Se7en bychom se měli v prodejní verzi dočkat buď na konci roku 2009, nebo počátkem roku 2010. O podobě bety vás po jejím oficiálním zveřejnění samozřejmě budeme informovat.

- - Tomáš Šulc

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).