Hlavní navigace

Windows Phone jsou jen převlečený Android, tvrdí Anonymvous

Sdílet

Jáchym Krasek 1. 4. 2012

Anonymvous tvrdí, že Windows Phone jsou jen pouhou omezenou nadstavbou nad samotným Androidem. Tento pozoruhodný závěr vyplývá z provedené analýzy zdrojových kódů obou operačních systémů. Android je open-source a jeho zdrojové kódy jsou zdarma. Cesta ke zdrojovým kódům díla od Microsoftu byla pro skupinu o něco složitější, protože se je výrobce snaží střežit. To se mu ale nepodařilo.

Jeden ze zaměstnanců mobilní divize Microsoftu je zapomněl na svazku disket v restauraci na obědě, kde si jich všiml všudypřítomný číšník, bezpečně je zamkl do šuplíku pod barem a o nalezení informoval na Facebooku restaurace. Shodou okolností je tento již bývalý zaměstnanec Microsoftu, také bývalým zaměstnancem Applu, odkud byl vyhozen za podobné prohřešky.

Skupině Anonymvous se přesto podařilo „kořist“ polapit, i když nebyla na místě schopna zámek šuplíku hacknout žádným ze svého elektronického vybavení, byla nucena jej při maskovaném přepadení ukradnout i s barem a v pouštním úkrytu po několika rozbitých klávesnicích použít sílu kladiva.

Na nalezených disketách se kromě 2 GB zdrojových kódů Windows Phone nacházelo také několik hodin videa z tajné nemocniční laboratoře Microsoftu, kde se vědci snaží vyvinout operační systém odolný proti virům, bakteriím a infekcím.

„Z naší analýzy vyplývá, že Windows Phone jsou pouhou omezenou grafickou nadstavbou nad Androidem,“ říká třicetiletý anonymní vousáč Brad Beard ze skupiny Anonymvous. Z Windows Phone se dá k samotnému Androidu jednoduše dostat, při zobrazení informací o telefonu stačí zadat jednoduchý příkaz: „Android – morfuji“.

Jako reakci začal Microsoft urychleně šířit do svých telefonů novou aktualizaci Ice Dream Sand Witch, která přechod k Androidu chrání novým heslem.

 

Jak jistě všichni pochopili, zpráva byla pouhým aprílovým výstřelkem. Doufáme, že vás pobavila.

Našli jste v článku chybu?