Hlavní navigace

Windows Phone 7 se pokusí Microsoft vrátit zpět do hry 11. října

4. 10. 2010

Sdílet

K uvedení dojde ve tři hodiny odpoledne místního času v Technology Centru Microsoftu v New Yorku. Nový mobilní operační systém se svým pojetím vymyká předchozím verzím Windows Mobile a představuje snahu Microsoftu opět získat významný podíl na trhu mobilních platforem. Právě tam totiž během posledních let na úkor konkurence značně strádá. Jeho největším rivalem je společnost Apple se svým iOS, Research in Motion (RIM) s BlackBerry a Google s open source Androidem.

Kromě uvedení samotného OS se očekává i představení několika zařízení, které budou nový systém využívat, a na trhu by se měla objevit v horizontu několika týdnů po uvedení. A protože o jejich úspěchu mnozí pochybují, předkládáme vám 5 nejzávažnějších důvodů, které hovoří mimo jejich prospěch.

Další blížící se událostí ze světa mobilních technologií je tisková konference tchajwanského výrobce smartphonů HTC, která se uskuteční tento čtvrtek 7. října ve večerních hodinách v Tchajpeji. Právě společnost HTC je již dlouhou dobu partnerem Microsoftu a od spolupráce na vývoji operačního systému Windows Mobile nepustila ani v době, kdy se mu ostatní výrobci smartphonů začali vyhýbat. Na druhou tento tchajwanský výrobce před pár lety uvedl první smartphone s Google Android - G1. Náplň tiskové konference však prozatím nebyla odtajněna.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).