Hlavní navigace

Windows Lite by mohly vypadat spíš jako sedmičky

27. 1. 2019

Sdílet

Podle všeho má jít o systém označený jako Windows Lite, který se kromě strukturálních změn dočká i novinek estetických – což znamená, že se prý zbaví tzv. „živých dlaždic.“

Podle zdrojů, které hovořily s portálem Windows Central, bude součástí verze Lite statický launcher aplikací namísto startovního menu známého z Windows 10, podobně jako tomu je u Chrome OS, Androidu a iOS. Což znamená, že se Windows Lite pravděpodobně zbaví rozhraní Live Tiles.

Pro odstranění funkcionality má Microsoft pravděpodobně hned dva důvody: zaprvé, nikdo ji nepoužíval. Velice málo uživatelů si otevře startovní menu za účelem přesunu k živým dlaždicím, což znamená, že ani velcí výrobci aplikací nemají zájem přizpůsobovat pro ně svoje výtvory.  Zadruhé, celkový design Windows Lite bude prostší, aby byly zredukovány systémové požadavky, a redesign menu Start je toho součástí.

Jak je vidět na konceptuálním snímku výše, bude Windows Lite pravděpodobně barevnější a vrátí zpátky trochu z „designového jazyka“ a křivek Windows 7. A kromě toho přinese plynulý výkon na levnější zařízení. Stejně jako u Chrome OS od Googlu se od Windows Lite očekává, že bude určen pro systémy s pouze 32GB úložištěm a 2 GB RAM.

Aby toho systém dosáhl, bude možná využívat výhradně PWA (progresivní webové aplikace), postavené na webovém prohlížeči, a UWP aplikace, které mají fungovat na všech OS od Microsoftu od Windows 10 Mobile po Xbox.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).