Hlavní navigace

Windows 8, iPad a Android - co přinesou následující týdny - 2. díl

Sdílet

Ian Paul 23. 10. 2012

Pátek 26. října: Microsoft Surface

Aby toho nebylo málo, kromě Windows 8 Microsoft uvede na trh také svůj první tablet nesoucí označení Surface. Zařízení běžící na Windows RT je osazeno 11,6palcovým displejem s rozlišením 1 366 x 768 px, procesorem Nvidia Tegra 3, 2GB RAM a 32 nebo 64GB vnitřní pamětí. Tablet Surface běžící na Windows RT se bude prodávat od 500 dolarů (9 500 Kč).

Pondělí 29. října: Windows Phone 8

Microsoft se bude snažit masírovat média i následující týden, kdy hned v pondělí uspořádá poslední tiskovou konferenci před ostrým vydáním mobilního OS Windows Phone 8. O další týden později začnou američtí operátoři přijímat předobjednávky na nové smartphony Nokia Lumia 920 a HTC 8X, jež na Windows Phone 8 poběží.

Pondělí 29. října: Android

Svými novinkami se bude snažit získat kus slávy také Google, který si na pondělí naplánoval tiskovou konferenci, na níž by měl uvést nové produkty. Dle očekávání spatří světlo světa nový smartphone řady Nexus. Proslýchá se, že tentokrát by mohlo být představeno hned několik smartphonů rodiny Nexus z produkce různých výrobců. Hojně se debatuje o společnosti LG a jejím smartphonu Nexus 4.

Smartphony Nexus pak již tradičně představí nejnovější verzi OS Android 4.2, jež ponese označení Key Lime Pie. Dále by se na tiskové konferenci mohl objevit očekávaný tablet Nexus 7 s 32GB interní pamětí a rovněž možná 10palcový tablet od Samsungu.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?