Hlavní navigace

Windows 8, iPad a Android - co přinesou následující týdny - 1. díl

Sdílet

Ian Paul 22. 10. 2012

Úterý 23. října: Apple iPad Mini

Společnost Apple již zítra pořádá událost, během níž novinářům představí nový, oficiálně nespecifikovaný produkt. Dle očekávání se však bude s největší pravděpodobností jednat o menší verzi tabletu iPad nesoucí označení iPad Mini. Ten by měl disponovat 7palcovým displejem s rozlišením 1 024 x 768 px. Proslýchá se, že cenovka nového tabletu by se měla pohybovat okolo 250 dolarů (zhruba 4 800 Kč), aby mohla tablet konkurovat zařízením jako Google Nexus 7 a Amazon Kindle Fire HD také cenovou politikou.

Pátek 26. října: Microsoft Windows 8

Na 26. října si Microsoft naplánoval vydání ostré verze nového OS Windows 8. Nadcházející operační systém přináší v porovnání s aktuálními Windows 7 zásadní změny především ve vzhledu uživatelského rozhraní, které bylo navrženo s ohledem na stále populárnější dotyková zařízení.

Úvodní obrazovka Windows 8 se inspiruje mobilní verzí Windows Phone, jež staví na barevných dlaždicích vyhrazených jednotlivým programům a widgetům. Společně s Windows 8 bude představeno také množství zařízení, která na novém OS poběží.

 

V druhé části článku shrneme zbylé akce, jež si na příští týde naplánovali ostatní výrobci.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?