Hlavní navigace

Windows 8, dva displeje a odnímatelná klávesnice - Asus představuje nové hybridy

Sdílet

Daniel Ionescu 6. 6. 2012

Hlavním tématem veletrhu Computex, jež je každoročně pořádán ve městě Taipei, se letos staly ultrabooky, lehké a tenké notebooky a tablety běžící na operačním systému Windows 8, který již brzy půjde do ostrého provozu. Společnost Asus si pro veletrh připravila ukázku hned čtyř nových produktů, jež představují přechod mezi notebookem a tabletem, a jednoho produktu, který se snaží kombinovat funkci stolního počítače a přenosného zařízení s využitím dvojice operačních systémů.

 

Asus Taichi

Zástupce Asus Taichi se ze všech zařízení nejvíce blíží notebooku, nicméně oproti klasické konstrukci překvapí dvojicí displejů umístěných na vnitřní i vnější straně víka. Vnější displej je dotykový a umožňuje uživatelům pracovat i se zavřeným notebookem. Displeje jsou na sobě nezávislé, nicméně lze využít funkci zrcadlení. Notebook se bude prodávat v 11,6palcové 13,3palcové variantě.

asus taichi

Asus Transformer Book

Asus Transformer Book ve skutečnosti představuje velmi podobné zařízení jako Transformer Prime představený letos v lednu na veletrhu CES, avšak liší se využitím operačního systému Windows 8. Co se týká hardwarové výbavy, Transformer Book pohání procesor Intel Core i7 s nejnovější architekturou Ivy Bridge a grafický čip z produkce Nvidie. Dále zařízení disponuje 4GB operační pamětí, SSD diskem a klasickým hard diskem.

asus transformer book

 

Asus Tablet 810

Asus Tablet 810 staví na procesoru Intel Atom nové generace nesoucí kódové označení Clover Trail. Dále disponuje 2GB operační pamětí a 64GB interní pamětí. Tablet je možné volitelně zakoupit s přídavnou dokovací stanicí nesoucí kromě klávesnice, dvou USB portů a trackpadu také dodatečnou baterii, jež dle výrobce prodlouží výdrž až na 13 hodin.

asus tablet 810

Asus Tablet 600

Další z nových tabletů je poháněn procesorem ARM a poběží tedy na operačním systému Windows RT. Zařízení se dále vyznačuje čtyřjádrovým čipem Nvidia Tegra 3, 2GB operační pamětí a 32GB interním úložištěm. Konstrukčně je tablet řešen prakticky stejně, jako Asus Tablet 810, tedy lze jej zakoupit s odnímatelnou dokovací stanicí.

asus tablet 600

Asus Transformer AiO

Posledním z představených novinek je zařízení pojmenované jako AiO (All in One), tedy vše v jednom. Lze jej využít ve formě stolního počítače stejně tak jako přenosného dotykového zařízení. Displej byl nicméně navržen s úhlopříčkou 18,4“, tudíž bude proklamovaná mobilita částečně omezená. Pakliže je displej připojen do dokovací stanice, implicitně se pracuje s Windows 8, při odejmutí displeje se řízení automaticky a (podle videa pořízeného serverem Engadget) poměrně svižně přepne na Android. Zařízení rovněž disponuje tlačítkem vyhrazeným pro rychlé přepínání mezi operačními systémy bez nutnosti restartu zařízení.

asus transformer aio

Zdroj: PCWorld.com Asus.com

Našli jste v článku chybu?