Hlavní navigace

Windows 8 bude podporovat Flash pouze na některých webech

Sdílet

Simon Jary 24. 5. 2012

Webový prohlížeč Internet Explorer 10 ve verzi Metro, který je předinstalován v operačním systému Windows 8 pro tablety, nepodporuje žádné doplňky či plug-iny, přesto by měl umožnit přehrávání flashových videí. Microsoft pro IE10 ve verzi Metro údajně využije podobný přístup jako konkurenční browser Google Chrome a zabuduje podporu Flashe přímo do prohlížeče. Podle bloggerů Paula Thorrotta a Rafaela Rivery však bude Flash dostupný pouze při prohlížení některých webových stránek, jež splňují specifická kritéria.

Nová vlastnost by se měla objevit už ve verzi Windows 8 Release Preview, jež má být vypuštěna v prvním červnovém týdnu (v současném Consumer Preview je nutné pro zobrazení flashového obsahu přepnout do desktopové varianty prohlížeče IE10).

Microsoft v září o dotykové verzi prohlížeče IE10 sdělil: “IE10 bude využívat HTML5, jak jen to bude možné a nebude podporovat zásuvné moduly”. Přestože se společnost explicitně nevyjádřila, že nebude Metro verze IE10 podporovat Flash, z jejího tvrzení to však nepřímo plynulo.

Společnost si nicméně později zřejmě uvědomila, že tlačítko pro přepnutí na desktopovou variantu IE10 není právě ideálním řešením a raději ve spolupráci s Adobe zabudovala kód přehrávače přímo do webového prohlížeče. Díky tomuto kroku nebudou uživatelé nuceni manuálně doplňovat zásuvný modul a Microsoft bude rovněž mít větší kontrolu na bezpečnostními riziky spjatými s technologií Flash.

Když Microsoft poprvé oznámil, že Metro verze IE10 nebude podporovat plug-iny, společnost Adobe vydala blogový příspěvek, podle nějž úzce spolupracuje s Microsoftem (a dalšími společnostmi) a očekává, že bude Windows 8 bez problému Flash podporovat.

 

Zdroj: PCWorld.com Blogs.msdn.com

Našli jste v článku chybu?