Hlavní navigace

Windows 7 spustíte na Pentiu II s 96 MB RAM!

22. 6. 2009

Sdílet

Windows 7 spustíte na Pentiu II s 96 MB RAM!

 

Windows 7 je v podstatě jen o jeden evoluční stupínek za Windows Vista. V jádru je to stále ten samý systém, ale zjevně i vypilováním detailů se dá docílit velkých věcí, které v konečném součtu mohou tvořit rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Windows Vista se za úspěšný systém označit nedá. Má to hned několik důvodů a jedním z nich je i vysoká hardwarová náročnost. A tak je logické, že se v Microsoftu pokusili tento stav změnit a Windows 7 udělat co nejméně náročné.

Na základě Release Candidate Windows 7, jenž už víceméně koresponduje s hotovou verzí, se to dá i vykoušet - a uživatelé se do toho samozřejmě ihned vrhli. Zjistili, že možnosti jsou značné, a tak se začali předhánět v tom, kdo Windows 7 rozjede na nejméně výkonné sestavě. 

A podařily se skutečně velké věci. Aktuální rekord drží uživatel, který Windows 7 dokázal provozovat na Pentiu II o frekvenci pouhých 266 MHz, s operační pamětí o velikosti 96 MB a grafickou kartou s 4 MB VRAM. Nejvíce omezujícím faktorem se zdá být operační paměť - pod 96 MB RAM se jít už pravděpodobně nedá. Ale frekvence procesoru a velikost VRAM podle dotyčného půjdou ještě srazit. Další pokus se tak odehraje na prehistorickém Pentiu s taktem 166 MHz. Že by se Microsoft rozhodl vrátit do dob Windows 95?

Zda se pokus podaří, můžete sledovat na diskuzním fóru Windows Club.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).