Hlavní navigace

Windows 7 bude možné používat na Apple iPad

Sdílet

Adam Šoltys 2. 2. 2010

Windows 7 bude možné používat i na iPadu, slibuje Citrix

Pro jedny praktická věc, pro druhé svatokrádež. Tak by se dalo nazvat instalování operačních systémů Windows na výrobky značky Apple, kterému se zřejmě nevyhne ani nový tablet iPad. Firma Citrix, která se zabývá primárně virtualizací a cloud computingem, totiž přislíbila, že se jí do března, kdy bude iPad uveden na trh, podaří vyvinout software umožňující spustit si přímo v iPadu svůj vlastní Windows 7. Podobná utilita pod názvem XenDesktop již funguje například na iPhonech, které používají de facto stejný operační systém jako iPad, takže by modifikace tohoto "nástroje" neměla být pro Citrix větším problémem.

Čtěte také: Apple představil tablet iPad, stát bude minimálně 499 dolarů

"Pokud vaše firma již vlastní licenci na XenDesktop či XenApp, určitě vás potěší, že budete moci použít pro skutečnou práci také iPad," uvedl na blogu Chris Fleck, viceprezident společnosti Citrix. "Ukázalo se, že 9,7palcový displej iPadu o rozlišení 1024x768 je skvělým pro náš XenDesktop. Windows aplikace pod ním běží beze změn a bezpečně v datovém centru, a dokonce i několik zároveň," vysvětlil Fleck.

Pokud bude software firmy Citrix skutečně bez problémů fungovat, "virtuální" Windows 7 by mohly vyřešit nedostatky iPadu, kterým je například neschopnost spuštění více aplikací najednou.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).