Hlavní navigace

Windows 10 začnou automaticky odstraňovat aktualizace působící problémy

12. 3. 2019

Sdílet

Pro případy, kdy nějaká záplata způsobí problémy při startu, identifikuje teď operační systém poslední nainstalovanou aktualizaci a automaticky ji odstraní.

Portál Windows Latest si všiml, že Microsoft nedávno vydal dokument podpory, který odpovídá na otázku, proč byly odstraněny nedávno nainstalované aktualizace. Společnost píše, že tyto aktualizace a záplaty „udržují vaše zařízení zabezpečené a běžící s maximální efektivitou,“ ale čas od času narazí na problémy s nekompatibilitou.

Jestliže není aktualizace Windows 10 s vaším počítačem kompatibilní a počítač se restartuje, můžete vidět oznámení, v němž stojí: „Odstranili jsme některé nedávno nainstalované aktualizace a obnovili tak vaše zařízení ze selhání při startu.“ Microsoft tvrdí, že k tomuhle dochází jen tehdy, pokud už všechny ostatní pokusy o automatickou obnovu byly neúspěšné.

Jakmile je aktualizace odstraněna, zabrání Windows 10 její automatické instalaci po dobu následujících 30 dní, což Microsoftu a jeho partnerům poskytne dostatek času pro vyšetření a snad i opravu jakýchkoliv problémů.

Uživatelé mohou manuálně přeinstalovat všechny aktualizace, které už byly odinstalovány – ty však budou v případě opětovných problémů Windows 10 se startem znovu odstraněny.

Podle Microsoftu se nové funkce dočkají všechny edice Windows 10.

Minulý bylo zjištěno, že nejnovější kumulativní update od Microsoftu způsoboval problémy s výkonem her a fungováním myší. Bohužel to však vypadá, že v těchto případech nebude Windows 10 aktualizace odstraňovat automaticky – stane se tak jen při problémech systému s nabíháním.

Navzdory problémům, provázejících systém od jeho uvedení, teď Windows 10 přesáhly 800 milionů instalací a očekává se, že ještě v letošním roce dosáhnou dlouho očekávaného miliardového milníku.

Zdroj: Techspot.com (český překlad převzat z Businessworld.cz)

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).