Hlavní navigace

Windows 10 October 2018 Update prý maže data uživatelů

7. 10. 2018

Sdílet

Ohrožena jsou podle všeho data umístěná ve složce Dokumenty. Uživatelé zatím hlásí ztrátu hudby, videí, obrázků a dalšího rozličného obsahu. Je jasné, že pokud se tyto problémy týkají většího množství uživatelů, pak může jít o docela závažný problém, který Microsoft musí vyřešit do úterka, než se říjnová aktualizace začne na PC po celém světě stahovat automaticky.

Jestliže patříte mezi ty, kteří už o svoje data přišli, pak existují dva triky, jak zmírnit důsledky situace a pokusit se data získat zpět.

Nejprve v rámci preventivního opatření zamezujícího dalšímu mazání dat portál Engadget doporučuje, abyste v příkazovém řádku spustili příkaz „gpedit“, čímž se dostanete do Editoru místních zásad skupiny. Zvolte možnosti Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Systém > Profily uživatelů, a deaktivujte možnost „Při restartování systému odstranit profily uživatelů starší než stanovený počet dnů.“ Je ovšem třeba poznamenat, že Editor místních zásad skupiny je ve výchozím nastavení omezen pouze na Windows 10 Pro.

Pokud jde o obnovu ztracených dat, jistý „nezávislý poradce“ na fóru Answers Microsoftu doporučuje restartování – nikoliv vypínání – počítače třikrát až čtyřikrát za sebou. Není sice jasné, zda to bude fungovat i ve vašem případě, ale vyzkoušet to nemůže uškodit.

Microsoft tuhle chybu zatím nekomentoval, ovšem oficiálního vyjádření potvrzujícího tento problém bychom se mohli dočkat už brzy. Doufejme, že součástí vyjádření bude i záplata pro ty, kteří už o svoje data přišli.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).