Hlavní navigace

Windows 10 jsou druhým nejpoužívanějším OS na světě

Sdílet

Jiří Paleček 7. 2. 2016

Podle NetMarketShare Windows 10 vůbec poprvé překonaly 10% hranici a v počtu uživatelů předčily Windows XP a Windows 8.1. Windows 10 mají v současné době 11,85% podíl na trhu, přičemž ještě v prosinci to bylo 9,96 %. Na třetí pozici jsou Windows XP, které si od prosince polepšily o půl procenta na 11,4 %. Čtvrté pak skončily Windows 8.1 s 10,4 %.


Jak uvedl Microsoft v lednu, mají Windows 10 nejrychleji rostoucí uživatelskou základnu v historii. Během prvních čtyř týdnů po svém vydání byly nainstalovány na 75 milionech PC, o měsíc později pak na 110 milionech PC. V prosinci pak Windows 10 byly nainstalovány na 200 milionech zařízeních, takže se Microsoft opět o něco přiblížil svému cíli dostat nový OS „do tří let na miliardu zařízení“. Na druhou stranu to může být dáno i poměrně agresivní politikou společnosti, která nový systém svým uživatelům v podstatě nutí, poslední dobou třeba v podobě omylem (?) zaškrtnuté volitelné aktualizace ve Windows 7 a Windows 8.1.


A jaký operační systém zůstává na prvním místě? Jak jste již určitě uhodli, jsou jím sedm let staré Windows 7, které stále ovládají 52,47 % trhu.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?