Hlavní navigace

Wi-Fi směrovač TP-Link TL-WR842ND obdržel ocenění IT produkt roku 2012

Sdílet

Jáchym Krasek 15. 6. 2012

Při vyhodnocování soutěže je kladen důraz na přínos produktu pro zákazníka a na zajímavé vlastnosti, jimiž se produkt liší od konkurence. Bezdrátový směrovač TL-WR842ND redakci zaujal nejen integrovaným USB portem, který slouží pro připojení datového úložiště či sdílené tiskárny, ale také schopností zprovoznit až čtyři bezdrátové sítě s rozdílným jménem a přístupovým heslem.

Kromě výše uvedených vlastností nabízí směrovač TL-WR842ND díky podpoře standardu 802.11n rychlý přenos dat po bezdrátové síti (až 300 Mbit/s. Pokud připojíte k USB portu datové úložiště, poslouží vám směrovač jako FTP server. Alternativu představuje připojení tiskárny, již můžete sdílet se všemi zařízeními v síti.

Mezi další užitečné vlastnosti směrovače patří správa a provoz až 5 VPN tunelů na bezpečnostním protokolu IPsec. Zařízení může šifrovat data pomocí několika šifrovacích algoritmů jako DES, 3DES nebo AES. Pro autentizaci dokáže využít algoritmy MD5 a SHA1. Uživatelé se tak mohou snadno vzdáleně připojit do své domácí či firemní sítě, a to kdekoliv, kde je dostupné internetové připojení.

Schopnost vysílání několika nezávislých SSID ocení uživatelé v případě, kdy si přejí sdílet domácí internetové připojení s hosty či přáteli. Jednoduše mohou vytvořit novou bezdrátovou síť s unikátním jménem a heslem, jež nebude nikterak kolidovat se stávající domácí sítí. Podobně lze tuto funkci využít v kanceláři a vytvořit tak pro skupiny zaměstnanců oddělené sítě bez bezpečnostních kompromisů.

Bezdrátový směrovač TP-Link TL-WR842ND lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-Link za doporučenou maloobchodní cenu 878 Kč včetně DPH.

 

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?