Hlavní navigace

Western Digital nabízí nové vysokokapacitní pevné disky

8. 11. 2013

Sdílet

Ultrastar He6 je prvním harddiskem svého druhu na světě. Plotny jsou v něm uzavřeny v komoře plněné héliem, což s sebou přináší řadu zlepšení.

Zaprvé má helium asi jednu sedminu hustoty vzduchu, což pomáhá snižovat turbulence způsobené otáčejícími se disky a zapisovacími hlavami. To zároveň umožňuje, aby pevný disk fungoval efektivněji, neboť se tak snižuje spotřeba energie a výstupní teplo. HGST tvrdí, že jejich disk spotřebovává v nečinném stavu o 23 procent méně energie než standardní 3,5palcový 4TB disk, přičemž je o 4 – 5 stupňů chladnější.

Zadruhé, přidání helia umožnilo HGST umístit na disk více ploten. Dosud byla maximální kapacita disků plněných vzduchem 4 TB na pěti plotnách, ovšem Ultrastar He6 tuto kapacitu navyšuje na 6 TB na sedmi plotnách, přičemž ještě navíc snižuje hmotnost.

I přes zvyšující se tlak ze strany SSD disků nabízejí klasické pevné disky stále lepší kapacitu v poměru k ceně. Ultrastar He6 je prozatím k dispozici pro podniky, konkrétní cena však nebyla specifikována.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).