Hlavní navigace

Webnode spouští služby pro firmy a drobné podnikatele

Sdílet

Čestmír Žák 21. 6. 2010

Od května 2010, kdy byla služba pro firmy uvedena do ostrého provozu, mají firemní zákazníci možnost vytvořit si prostřednictvím Webnode šablon své webové stránky, a to včetně struktury webu a textů. Na výběr je přitom z více než 100 oborů podnikání a 2000 profesionálních šablon. V současné době si tímto způsobem podle Webnode vytvoří své firemní stránky v průměru 1 000 firem denně.

Uživatel se nejprve zaregistruje na stránkách webnode.cz, následně si zvolí, zda jeho nové stránky budou osobní, firemní anebo se bude jednat o e-shop. V případě firemních stránek je třeba zvolit si jeden z více než stovky druhů podnikání. Jakmile uživatel potvrdí zvolený druh podnikání, nabídne mu systém automaticky na výběr šablony, které se k jeho oboru vztahují. Po volbě šablony stačí doplnit firemní kontaktní údaje a kliknout na tlačítko Dokončit. V tuto chvíli už je základ webových stránek hotov, a to včetně základních informativních textů v jednotlivých kapitolách. Tyto texty, spolu s náplní stránek pak uživatel v případě zájmu může editovat prostřednictvím WYSIWYG editoru.  Navíc se spolu s webovými stránkami zcela automaticky vytvoří i jejich verze pro uživatele mobilních telefonů.

Standardně jsou firemní stránky umístěny na doméně třetího řádu ve tvaru firma.webnode.cz nebo firma.webnode.com. Uživatelé Webnode však mohou využít i libovolnou doménu druhého řádu, kterou si na svoji prezentaci mohou nasměrovat. Webnode jim v takovém případě v rámci prémiových služeb nabízí také poštovní schránky a dodatečný prostor pro vlastní data. Cena přitom začíná už na 70 Kč bez DPH (84 Kč včetně DPH) měsíčně za tarif Mini s 3 e-mailovými schránkami, 3 GB přenosu dat a 500 MB prostoru. V rámci služby Webnode jsou uživatelům k dispozici také podrobné statistiky a systém pro zálohování a obnovu dat.

Společnost Westcom spolu s uvedením nabídky pro firmy také přichází s hlubší expanzí na brazilský a americký trh, kde budou v průběhu letošního roku otevřeny pobočky v Sao Paulu a San Franciscu. Ty budou mít za úkol poskytovat zejména firemním zákazníkům technickou podporu a připravovat lokální marketingové kampaně. Cílem společnosti Westcom je získat do konce roku 2011 celkem 10 milionů aktivních uživatelů služby Webnode, přičemž v současné době službu využívá na 1,5 milionu uživatelů.

Službu Webnode od roku 2008 provozuje brněnská společnost Westcom. Původně byla zaměřena na jednoduchou tvorbu osobních stránek uživatelů v České republice. Po vstupu švýcarské investiční skupiny Centralway v srpnu 2008 se služba začala masivně rozvíjet a expandovala do zahraničí. Dnes má Webnode 12 milionů návštěvníků (UIP) měsíčně a 1,5 milionu registrovaných uživatelů po celém světě, z nichž největší zastoupení má Brazílie a další státy Jižní Ameriky, ale také trhy jako USA nebo Čína. Webnode je dnes k dispozici v devíti jazykových mutacích. Vedle češtiny a angličtiny jsou k dispozici ještě španělština, portugalština, čínština, francouzština, němčina, italština, polština, řečtina a slovenština.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).