Hlavní navigace

WebMatrix: bezplatný nástroj pro tvorbu webových stránek od Microsoftu

14. 1. 2011

Sdílet

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení nový bezplatný nástroj WebMatrix, který umožňuje vytvářet, upravovat a publikovat webové stránky na internet. Software mohou využívat vývojáři na všech úrovních znalostí a zkušeností, tedy i například studenti se základními znalostmi tvorby webu. Těm pomohou i návodné video tutoriály, postupy „jak na to“ a další zdroje, které pro ně Microsoft s uvedením nového nástroje připravil.

WebMatrix v sobě podle Microsoftu zahrnuje všechny nástroje potřebné k tvorbě, publikování a správě webu. Pro tvorbu nových stránek jsou k dispozici různé šablony a open source webové aplikace od téměř čtyřicítky partnerů, jako jsou WordPress, Joomla!, DotNetNuke nebo Umbraco. Pro urychlení tvorby nabízí WebMatrix syntaxe více programovacích jazyků, jako ASP.NET “Razor” nebo PHP, stejně jako webové pomocníky umožňující jednoduché vkládání prvků sociálních sítí nebo videa.

Při tvorbě stránek je možné využít také nástroj optimalizace pro vyhledávače. Pro jejich provoz je uživatelům k dispozici webový server nebo databázové a webové frameworky. Hotové stránky mohou uživatelé publikovat na webu buď prostřednictvím vlastního poskytovatele hostingu, nebo si mohou vybrat jednoho z hostingových partnerů přímo přes nástroj WebMatrix. Na výběr je více než 30 partnerů s různými nabídkami služeb a v různých cenových relacích, včetně české společnosti Web4U.

Více informací o nástroji WebMatrix a odkaz na jeho stažení naleznete zde: http://www.microsoft.com/web/webmatrix/. Seriál lokalizovaných návodů, jak WebMatrix používat, se pro uživatele postupně připravuje na stránkách www.webmatrix.cz.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).