Hlavní navigace

WD vyrábí první 2,5“ disky tenké 5 milimetrů

Sdílet

Pavel Kreuziger 30. 4. 2013

Štíhlé pevné disky řady WD Blue a SSHD disky WD Black, které disponují kapacitou 500 GB, jsou aktuálně distribuovány OEM partnerům WD. S tloušťkou pět milimetrů se jedná o vůbec nejtenčí modely na trhu. Snahou výrobce je dosažení nových úrovní v mobilitě. Díky kompaktním rozměrům mohou nové disky dodat více prostoru do menších mobilních zařízení.

WD uvádí, že se tato zařízení chlubí nejnižší úrovní hluku a zároveň nejvyšší odolností proti nárazům ve své třídě. Hluk je snižován nejen tehdy, když disk pracuje, ale i tehdy, když je v nečinnosti.

WD Blue

K podporovaným technologiím patří StableTrac, která zajišťuje hřídel motorku disku na obou koncích, což snižuje vibrace. Dále Dual Stage Actuator, což je systém pro umístění zapisovací hlavy dvěma polohovacími zařízeními. Disky obsahují konektor malého rozměru SFF-8784, který se připojuje k rozhraní host I/O bus konektorem rozhraní SATA SFF-8784, který jej zároveň i napájí.

Disky jsou již nyní distribuovány OEM partnerům. Disk WD Blue s kapacitou 500 GB (model WD5000MPCK) bude možné zakoupit za doporučenou koncovou cenu 89 amerických dolarů při dvouleté záruce.

Zdroj: TZ WD

Našli jste v článku chybu?