Hlavní navigace

WD uvádí nový disk navržený pro využití v síťových úložištích NAS

Sdílet

Redakce 19. 7. 2012

Společnost  WD dnes oznámila premiéru nového pevného disku WD Red pro systémy NAS. Tato nova řada pevných disků SATA je speciálně navržena pro malé kanceláře a domácnosti využívající síťově propojené NAS systémy s pozicemi pro jeden až pět disků. Disk byl testován na kompatibilitu předními výrobci NAS zařízení a má optimalizovanou spotřebu i výkon. 3,5palcové disky WD Red jsou dodávány v kapacitách 1 TB, 2 TB a 3 TB.

Předností nové řady disků WD Red je technologie NASware, která má dle tvrzení výrobce zlepšit spolehlivost a výkon systému, zkrátit čas čekání a zjednodušit integrační procesy. Tato nová produktová řada je určena pro specifické prostředí zařízení NAS a svými vlastnostmi vychází vstříc rostoucím požadavkům na cenově dostupné, spolehlivé a kompatibilní úložiště, které snižuje celkové náklady na provoz. Další technologií disků WD Red je 3D Active Balance Plus, která řídí rotační rovnovážné pohyby a výrazně tak napomáhá k celkovému výkonu a spolehlivosti disku. Zákazníkům je v případě disků WD Red nabízena nepřetržitá zákaznická podpora a tříletá omezená záruka.

wd red

WD dle svých slov myslí na rozmanitost požadavků jednotlivých zákazníků, tudíž nabízí disk ve čtyřech variantách, jež pro větší přehlednost barevně odlišuje. WD Blue má nabídnout stabilní výkon a spolehlivost, WD Green naopak tichý a chladný chod, WD Black klade důraz na maximální výkon pro náročné úkoly a WD Red se pak uplatní v domácnostech a malých kancelářích.

“Až dosud, museli zákazníci v případě svých domácích či malých kancelářských NAS systémů volit mezi disky pro stolní počítače a disky určené pro highendové servery. Ani jeden z nich nebyl jak cenově efektivní, tak plně kompatibilní s NAS,” říká Melyssa Banda, ředitelka WD pro produktový marketing.

Dostupnost a cena

WD Red 1 TB je v českých e-shopech dostupný za cenu zhruba 1 500 Kč, 2TB disk za cenu zhruba 3 200 Kč a 3TB disk za cenu zhruba 4 600 Kč.

Našli jste v článku chybu?