Hlavní navigace

WD My Book Live Duo pro osobní cloud

Sdílet

Pavel Kreuziger 15. 1. 2012

Cloudové úložiště nabízí zvýšenou ukládací kapacitu dvoudiskového RAID systému nebo dvojité jištěné zálohování. Při zvolení prvního typu nastavení je možno systém se dvěma disky sloučit do jednoho, takže se pak jedná v podstatě o jeden disk s maximální kapacitou. Pro zvládnutí náročných aplikací obsahuje úložiště vlastní procesor s frekvencí 800 MHz. Úložiště je k dispozici s kapacitou 4 a 6 TB.

Dvojité jištěné zálohování je druhá možnost nastavení. V tomto případě úložiště neustále vytváří druhou kopii zálohy uložených dat v reálném čase. V jedné polovině kapacity se ukládají data a ve druhé polovině jejich kopie. V systému Windows můžete k zálohování využít software WD SmartWare, u Macu potom Apple Time Machine.

WD My Book a WD My Book Duo je součástí řady WD My Book Live. Pokud zařízení připojíte do domácí sítě, můžete k datům na něm uloženým přistupovat odkudkoliv z domácnosti i kdekoliv ve světě prostřednictvím zabezpečeného připojení. Na PC využijete rozhraní www.WD2go.com, iPhone, iPad, iPod Touch či jakékoliv zařízení s operačním systémem Android připojíte prostřednictvím aplikace WD mobile apps.

Pomocí My Book Live Duo můžete také načítat multimédia do multimediálního přehrávače DLNA či do tabletů a dalších mobilních zařízení. Úložiště typu osobní cloud WD My Book Live Duo je k dostání u vybraných prodejců. 4TB verzi seženete za doporučenou cenu 519 eur, 6TB verzi potom za 629 eur.

Našli jste v článku chybu?