Hlavní navigace

Wacom vylepšuje řady tabletů na Intuos4

25. 5. 2009

Sdílet

Společnost Wacom uvedla Intuos4, profesionální grafický tablet, který se vyznačuje novými rysy a vlastnostmi, které využijí především fotografové, designéři a umělci. Pro další generaci řady Intuos je typická nová funkce pera spočívající v schopnosti zachytit i nejjemnější nuance přítlaku na povrch tabletu a nabízí 2048 úrovní citlivosti na přítlak.
   
Nové pero nabízejí téměř nulový (jeden gram) počáteční přítlak, což přináší přirozený pocit práce. 2048 úrovní přítlaku zdvojnásobuje rozlišení přítlakové křivky na pero proti Intuos3 a přináší další tvůrčí efekty v rámci softwarových aplikací, které podporují citlivost na přítlak. U Intuos4 Grip Pen nechybí ani guma, která je rovněž citlivá na přítlak, a dvě programovatelná tlačítka pro nastavení takových příkazů, jako třeba double-click a kliknutí pravým tlačítkem na peru. Pro ty, kteří hledají pero se silnějším průměrem, je k dispozici jako příslušenství tlustší vyměnitelný gumový Intuos4 úchyt.

 

Lepší design zlepšuje práci a zvyšuje produktivitu

Díky novému obouručně přizpůsobenému designu jsou všechna tlačítka pro klávesové zkratky ve vhodné poloze jak pro praváky, tak i pro leváky. ExpressKeys klávesy jsou pohodlně umístěny na straně tabletu, což napomáhá jejich snadnému ovládání nedominantní rukou. Pro změnu z pravorukého uspořádání na levoruké jednoduše otočte tablet o 180 stupňů a změňte orientaci podsvícených ikon v nastavení ovladačů tabletu Wacom.

Další novinkou u tabletů Intuos4 je implementace uživatelsky definovatelného kroužku Touch Ring, kterým lze v jakékoli aplikaci ovládat až čtyři různé funkce. Tlačítko umístěné uprostřed kroužku se používá k přepínání mezi jednotlivými funkcemi, jako zoom, rolování, nastavení velikosti štětce, přetáčení plátna a výběr vrstvy. Poloha LED umístěná po obvodu kroužku Touch Ring indikuje aktuální funkci.

Wacom Intuos4


Výběr a mix softwaru

Majitelé Intuos4 si mohou vybrat příslušný hodnotný software podle svých individuálních potřeb. Výběr z těch nejběžnějších, jako Adobe, Autodesk a Corel, je uživatelům k dispozici ihned po instalaci tabletu. Software Wacom se mimo jiné může pochlubit precizním režimem a radiálním menu. V tomto přesném režimu se mapování špičky pera mění na pomalý pohyb. Tato funkce se aktivuje stisknutím příslušné klávesy ExpressKey. Uvolnění klávesy znamená návrat k běžnému mapování. Radiální menu umožňuje uživateli rychlý přístup k požadovaným funkcím prostřednictvím hierarchického zobrazení v menu. Funkce lze nastavovat a sdružovat dle požadavků uživatele.

Příslušenství Intuos4

Nový stojánek na pero slouží nejen jako stojánek, ale také jako šikovné odnímatelné pouzdro na náhradní hroty pera a jako vytahovač hrotů. S tabletem Intuos4 se dodávají standardní, felt, stroke a flex hroty, což uživateli umožňuje simulovat celou řadu tradičních uměleckých a designérských materiálů. 

K dispozici je také Art Pen, jehož kurzor se v Adobe Photoshop, Illustrator a Corel Painter X za pomocí rotační funkce otáčí a vytváří přirozený dojem štětce, podobně jako kaligrafické pero a Airbrush – stříkací pistole, který uživateli umožňuje v některých kreativních programech kreslit a definovat barevné vzory. Nakonec je k dispozici také Classic Pen a bezdrátová a bezbateriová myš Wacom.

Více fotografií a kompletní specifikace najdete zde.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).