Hlavní navigace

Vzpomínky na Steva Jobse: životopis, webový memoriál a TV rozhovor

Sdílet

Brennon Slattery 25. 10. 2011

Necelé tři týdny po smrti spoluzakladatele a bývalého CEO americké společnosti Apple bylo na oficiálním webu zveřejněno video sloužící jako vzpomínka na Steva Jobse a byl vydán autorizovaný životopis nazvaný jednoduše Steve Jobs, jehož autor Walter Isaacson se včera se včera objevil v televizním rozhovoru.

V 80minutovém vzpomínkovém videu, které si můžete prohlédnout na webu Apple, se objevuje především současný CEO společnosti Tim Cook a ředitel pro design Jonathan Ive. Video bylo poprvé zveřejněno 19. října a společnost Apple dokonce dočasně uzavřela své prodejny, aby měli zaměstnanci možnost si video prohlédnout.

Během včerejšího dne byl taktéž odvysílán 60minutový rozhovor s Walterem Isaacsonem, tvůrcem biografie Steve Jobs, jehož první a druhou část si můžete prohlédnout na webových stránkách televizní stanice CBS. Isaacson otevřeně hovoří o Jobsově životě, nebojí se upozorňovat na jeho chyby především v oblasti mezilidské komunikace, a podává čestný a podrobný popis osobnosti, která v mnoha ohledech významně ovlivnila technologický svět.

Isaacsonova masivní 656stránkvá kniha Steve Jobs byla vydána včera jak v klasické tištěné, tak elektronické formě na iBooks a Amazonu. Český překlad by měl být u nás dle pražského nakladatelství Práh dostupná 10. listopadu. Pakliže máte o knihu zájem, nakladatelství nabízí možnost předobjednávek za zvýhodněnou cenu 429 Kč.

Našli jste v článku chybu?