Hlavní navigace

Vyzkoušejte si Customer Preview nové sady Office 2013 uzpůsobené i pro tablety

Sdílet

Jáchym Krasek 18. 7. 2012

Nová sada Office bude zaměřena na mobilní zařízení, dotykové ovládání a cloud. Stejně jako Windows 8, se Office 2013 v některých ohledech výrazně lišší od svých předchůdců. Upravené je stávající ribbon rozhraní, které lze nově minimalizovat (až schovat) a tím pádem získat na menších obrazovkách více prostoru pro text. Zaměření na mobilitu je tak zřejmé.

Každá aplikace z balíku pak samozřejmě dostane celou řadu nových funkcí. Do Wordu můžete například jednoduše importovat PDF soubor a editovat jako normální dokument. Editovat lze nejen text, ale i případné tabulky.

Do dokumentů půjde také velmi jednoduše vložit video pomocí HTML kódu (podobně jako na webové stránky) a při propojení se SkyDrive či Flickr účtem lze vložit obrázek z těchto služeb přímo ve Wordu. Snadnější bude také spolupráce více uživatelů na jednom dokumentu díky vylepšenému sledování změn. K novinkám patří také nový zobrazovací mód (anglicky nazvaný Reader) určený pouze pro čtení dokumentů.

Pokud si chcete novou sadu Office 2013 vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si až na 5 počítačů nainstalovat verzi Consumer Preview, kterou po přihlášení stáhnete na webu Microsoftu.


Pokračování aktuality přibližující propojení s cloudem a plánované edice kancelářské sady Office 2013 naleznete na sesterském magazínu CIO Business World:

Čtěte dále: Microsoft odhalil Customer Preview nových Office 2013


Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?