Hlavní navigace

Vyzkoušejte si bezplatně na 90 dní finální verzi Windows 8

Sdílet

Gregg Keizer 16. 8. 2012

Včerejší den přinesl předplatitelům MSDN (Microsoft Developer Network) a TechNetu nejnovější verzi operačního systému Windows 8. Webová stránka na MSDN věnovaná Windows 8 zahrnuje všechny edice Windows 8 RTM včetně Windows 8 Enterprise pro firemní uživatele.

Společnosti, jež si zakoupily licence s předplatným Software Assurance a členové partnerského programu Microsoft Partner Network mají Windows 8 dostupný ode dneška. Pro zajímavost, roční předplatné sítě TechNet je zpoplatněno od 199 dolarů a nejlevnější předplatné MSDN od 699 dolarů.

Microsoft vypustil rovněž edici Windows 8 RTM pro širokou veřejnost. Přestože společnost tvrdí, že je 90denní zkušební kopie určena vývojářům, kteří pracují na aplikacích pro Windows 8, a IT profesionálům, kteří potřebují Windows 8 otestovat v zastoupení svých firem, může si zkušební verzi stáhnout prakticky kdokoliv.

Na rozdíl od verzí nabízených skrze MSDN a TechNet vyprší zkušební verze Windows 8 po 90 dnech, kdy ztemní domovská obrazovka, zobrazí se permanentní varování, že software nebyl zakoupen, a vypne se počítač po hodině používání. Uživatelé si následně budou muset (moci) systém zakoupit a přeinstalovat všechny aplikace. Možnost upgradu ze zkušební verze na plnou verzi Windows 8 bohužel není možný.

Pro stažení zkušební verze Windows 8 dostupné v 32bitové i 64bitové variantě zavítejte na oficiální stránky Microsoftu.

 

Zdroj: IDG News Service, CIO Business World

Našli jste v článku chybu?